Powerzone 48PZ TX7R vs Exide Bikerz DBI0-12BI9-B
Compare
TX7R
Powerzone 48PZ
TX7R
vs
DBI0-12BI9-B
Exide Bikerz
DBI0-12BI9-B
vs
battery-compare-placeholder-image
Select Battery
Select Battery
Specifications
Capacity
7.0 Ah
9.0 Ah
Max Power
12 V
12 V
Warranty
24 Months
18 Months
Pro Rata Warranty
24 Months
Length
137 mm
Width
76 mm
Height
139 mm