SF Sonic F4W5-72S 35L vs Exide Xtreme FXR0-12XR9-B
Compare
35L
SF Sonic F4W5-72S
35L
vs
FXR0-12XR9-B
Exide Xtreme
FXR0-12XR9-B
vs
battery-compare-placeholder-image
Select Battery
Select Battery
Specifications
Capacity
35.0 Ah
9.0 Ah
Max Power
12 V
12 V
Warranty
36 Months
18 Months
Pro Rata Warranty
36 Months
18 Months
Length
197 mm
137 mm
Width
129 mm
76 mm
Height
227 mm
139 mm