Tata Green TG 550R vs Exide Xplore FXL9-12XL2.5L-C
Compare
550R
Tata Green TG
550R
vs
FXL9-12XL2.5L-C
Exide Xplore
FXL9-12XL2.5L-C
vs
battery-compare-placeholder-image
Select Battery
Select Battery
Specifications
Capacity
54.0 Ah
2.5 Ah
Max Power
12 V
12 V
Warranty
12 Months
24 Months
Pro Rata Warranty
12 Months
24 Months
Length
230 mm
80 mm
Width
171 mm
70 mm
Height
225 mm
105 mm