Livguard Zing Primo ZP 38B20 L vs Amaron PRO Bike Rider 2 Wheeler Battery - 12APBTX50
Compare
ZP 38B20 L
Livguard Zing Primo
ZP 38B20 L
vs
Bike Rider 2 Wheeler Battery - 12APBTX50
Amaron PRO
vs
battery-compare-placeholder-image
Select Battery
Select Battery
Specifications
Capacity
35.0 Ah
5.0 Ah
Max Power
12 V
12 V
Warranty
18 Months
24 Months
Pro Rata Warranty
18 Months
24 Months
Length
197 mm
120 mm
Width
129 mm
60 mm
Height
225 mm
130 mm