Tata Green TG 550R vs Amaron PRO Bike Rider 2 Wheeler Battery - 12APBTX50
Compare
550R
Tata Green TG
550R
vs
Bike Rider 2 Wheeler Battery - 12APBTX50
Amaron PRO
vs
battery-compare-placeholder-image
Select Battery
Select Battery
Specifications
Capacity
54.0 Ah
5.0 Ah
Max Power
12 V
12 V
Warranty
12 Months
24 Months
Pro Rata Warranty
12 Months
24 Months
Length
230 mm
120 mm
Width
171 mm
60 mm
Height
225 mm
130 mm