Tata Green TG 550R vs Exide Bikerz DBI0-12BI7B-B
Compare
550R
Tata Green TG
550R
vs
DBI0-12BI7B-B
Exide Bikerz
DBI0-12BI7B-B
vs
battery-compare-placeholder-image
Select Battery
Select Battery
Specifications
Capacity
54.0 Ah
7.0 Ah
Max Power
12 V
12 V
Warranty
12 Months
18 Months
Pro Rata Warranty
12 Months
Length
230 mm
151 mm
Width
171 mm
61 mm
Height
225 mm
131 mm