Tata Green TG 550R vs Exide Xtreme FXR0-12XR9-B
Compare
vs
vs
Select Battery
Select Battery
Specifications
Capacity
54.0 Ah
9.0 Ah
Max Power
12 V
12 V
Warranty
12 Months
18 Months
Pro Rata Warranty
12 Months
18 Months
Length
230 mm
137 mm
Width
171 mm
76 mm
Height
225 mm
139 mm