Tata Green TG 550R vs ACDelco HMF 12-INA35L
Compare
vs
vs
Select Battery
Select Battery
Specifications
Capacity
54.0 Ah
38.0 Ah
Max Power
12 V
12 V
Warranty
12 Months
Pro Rata Warranty
12 Months
Length
230 mm
Width
171 mm
Height
225 mm