Tata Green TG 550R vs ACDelco HMF 12-INA35L
Compare
550R
Tata Green TG
550R
vs
12-INA35L
ACDelco HMF
12-INA35L
vs
battery-compare-placeholder-image
Select Battery
Select Battery
Specifications
Capacity
54.0 Ah
38.0 Ah
Max Power
12 V
12 V
Warranty
12 Months
Pro Rata Warranty
12 Months
Length
230 mm
Width
171 mm
Height
225 mm