Powerzone 48PZ TX7R vs Exide Bikerz DBI0-12BI7B-B
Compare
TX7R
Powerzone 48PZ
TX7R
vs
DBI0-12BI7B-B
Exide Bikerz
DBI0-12BI7B-B
vs
battery-compare-placeholder-image
Select Battery
Select Battery
Specifications
Capacity
7.0 Ah
7.0 Ah
Max Power
12 V
12 V
Warranty
24 Months
18 Months
Pro Rata Warranty
24 Months
Length
151 mm
Width
61 mm
Height
131 mm