Powerzone 48PZ TX7R vs Exide Xtreme FXR0-12XR5L-B
Compare
TX7R
Powerzone 48PZ
TX7R
vs
FXR0-12XR5L-B
Exide Xtreme
FXR0-12XR5L-B
vs
battery-compare-placeholder-image
Select Battery
Select Battery
Specifications
Capacity
7.0 Ah
5.0 Ah
Max Power
12 V
12 V
Warranty
24 Months
18 Months
Pro Rata Warranty
24 Months
18 Months
Length
121 mm
Width
61 mm
Height
131 mm